Referenční objekty: Střecha se solárními panely v Mainz

Střecha se solárními panely v Mainz

Rekonstrukce střešní krytiny a montáž solárních panelů

Hostinec Michel je idylicky položený mezi ovocnými sady a loukami poblíž Mainz a má mnohaletou tradici. Bohužel čas zanechal znatelná poškození na jeho střeše.

Hostinec Michel Franze Szilagyiho

„Když už, tak pořádně,“ řekl si Franz Szilagyi, vlastník hostince v Wackerheimu, když začal plánovat rekonstrukci budovy. Cílem bylo uspořit náklady na energii solárními panely a přispět k šetrné výrobě elektrické energie.

Klaus-Jürgen Neidick, mistr pokrývačský ze sousedního Budenheimu, doporučil jako nejlepší řešení ocelové střešní tašky Powertekk. Maloformátové tašky se ukázaly jako vynikající řešení pro tento případ. Vzhled pálené tašky a černý matový granulát doplňují perfektně charakter domu.

Povrch z barvené kamenné drti dává taškám Isola Powertekk vzhled klasické pálené tašky. Tašky Powertekk jsou i extrémně pevné a stabilní. Se svou tloušťkou 0,5 mm je Powertekk jedním z nejsilnějších materiálů na trhu. Navíc zaručuje díky své konstrukci i vyjimečnou stabilitu a pevnost.

Také nosná konstrukce pro solární panely zjednodušuje pokrývačům práci. Jako jediný výrobce maloformátových ocelových krytin představuje Isola i dostupný kompletní nosný systém pro upevnění solárních panelů.

Systém je výškově i šířkově libovolně rozšiřitelný a proto velice flexibilní. Malá konstrukční výška
a optimální rozdělení zátěže zaručují nejen elegantní vzhled, ale i potřebnou bezpečnost.

Když byla stará asbestocementová krytina odborně ošetřovaná, střecha se nově izolovala a opatřila latěmi. Vhodný formát a rychlá montáž pomocí nastřelovací pistole umožnilo, pokrytí severní strany budovy během krátkého času. Střechu doplnily originální doplňky z širokého programu Isola.

Na jižní straně byly mezitím instalovány jednotlivé prvky podpor solárních panelů. Jednoduchá a rychlá montáž a variabilní uspořádání dovolují pozdější optimální osazení solárních panelů.

Franz Szilagyi je zcela spokojený a těší se na další slunečné dny.